Rise Of Kingdoms Civilizations Medeniyet Seçimi

 Dünya üzerindeki milyonlarca insan için teknoloji ile birlikte gelen en büyük hobi ve eğlence merkezi hiç şüphesiz oyunları olmuştur. Birçok insan boş vakitlerinde oyun oynayarak kendilerine yepyeni bir dünya kurar. Farklı türde hobiler edinmek için fazla zamanı olmayan, özellikle çalışan kişiler ve öğrenciler için akıllı cep telefonları ve bilgisayarlar üzerinden oynanan oyunlar mükemmel birer eğlence stilidir.

Tüm bunları göz önüne alan yazılım firmaları her zevke uygun oyunlar geliştirerek dünya üzerindeki tüm kadın erkek ve çocuklara hitap edecek oyunlar tasarlanmışlardır. Bu oyunlardan bazıları gerçek hayattaki bazı durumların simülasyonun şeklinde iken, bazı oyunlar tamamen fantastik yapıdadır. Ücretli ve ücretsiz, satışta ya da online mağazalarda oyuncusu ile buluşmaya hazır milyonlarca oyun vardır. Her yaş grubundan insana hitap eden oyunlardan olan strateji oyunları da birçok farklı yazılım firması tarafından oyuncusu ile buluşturulmaya hazırlanmıştır. Strateji oyunlarının en beğenilenlerinden biri olan Rise of Kingdoms oyunu tüm dünyada sevilerek oynanmaktadır.

Rise Of Kingdoms Civilizations Nasıl Oynanır?

Rise of Kingdoms oyunu medeniyetlerin yükselişi anlamına gelen bir strateji oyunudur. İsminden de az çok anlaşılacağı gibi oyuncuya oyun içerisinde bazı medeniyetler tercih olarak sunulur. Ve oyuncudan, bu medeniyetlerden birini seçerek yükseltmesi beklenir.

Oyun tam manası ile Analitik düşünce ve zekâ oyunudur. Diğer strateji oyunlarından farklı olarak bu oyun oldukça detaylıdır. Gerçekte var olmuş medeniyetlerin bilgisayar veya akıllı telefonlar üzerinden sıfırdan sanal bir şekilde kurulup ilerletilmesi beklenir. Oyundaki her medeniyet Farklı özelliklere sahiptir. Oyuncular medeniyet seçimi yaptıklarında bazı özellikleri yoğun bir şekilde kullanabilirken bazı özellikleri çok daha az kullanmak durumunda kalır.

Oyuncu seçtiği medeniyet üzerinden askeri, politik, siyasi ve diğer tüm Dehalarını kullanmalıdır. Sanalda da olsa bir devletin kurulduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ve buna göre bir devletin tüm kolları Nasıl idare edilir Geniş çaplı düşünülmelidir. Oyunun bu özelliği göz önüne alındığında oyun kişilerin Analitik düşünce yapısını son derece olumlu bir şekilde geliştirmektedir.

Rise Of Kingdoms Oyununda Hangi Medeniyetler Var?

Rise of Kingdoms oyununda eskiden varlığını tamamlamış ve varlığı hala süregelen bazı medeniyetler vardır. Oyunu oynamak isteyen kişilerin medeniyet seçimini çok dikkatli yapması gerekir. En başlarda oyunda hangi medeniyetin seçildiği çok önemli bir şey olarak görülmese de ilerleyen seviyelerde yanlış medeniyet seçimi ve medeniyeti yanlış bir şekilde yükseltmek oyunu çıkmaza sürükleyebilir.

Doğru medeniyet seçimini yapılabilmesi için oyunun oyuncu tarafından iyi tanınması gerekir. Medeniyetlerin yükselişi için oyun başında, medeniyetlerin gerçekte yaşamış olan ünlü komutanlarından biri, oyunculara komutan olarak verilir. Komutanları da iyi tanımak, ilerleyen seviyelerde oyuncuya fayda sağlayacaktır.

Rise Of Kingdoms Civilizations Oyunu En Popüler Medeniyetler

Rise of Kingdoms oyununda en popüler medeniyetlerden biri hiç şüphesiz Roma medeniyetidir. Bu medeniyet gıda toplama ve ilerleme hızında diğer medeniyetlere oranla daha hızlıdır. Osmanlı medeniyeti bir diğer ünlü oyun medeniyetidir. Savaşlarda hasar verme konusunda diğer medeniyetlerden çok daha ön plandadır.

Bizans medeniyeti hastane kapasitesi olarak diğer medeniyetlerden çok çok daha öndedir Ayrıca taş toplama hızında da oldukça hızlı olan Bizans medeniyetinde yerleşim kurulumu diğer medeniyetlere göre çok daha hızlı olacaktır.

İngiltere medeniyeti müttefik Garnizon kapasitesi konusunda diğer tüm medeniyetlerden çok daha yüksek bir Orana sahiptir. Bu oyunda bulunan diğer medeniyetler Almanya, Fransa, Çin, Japonya, Kore ve Arap medeniyeti gibi medeniyetler de farklı alanlarda farklı becerilere sahiptir. Oyuncuların bu oyundaki medeniyetler hakkında bilgi sahibi olması oyunculara ilerleyen seviyelerde kolaylık sağlar.

Rise Of Kingdom’u Bilgisayarda Oynayarak Para Kazanmak İster misin?

Roma Medeniyeti

Roma medeniyetinin komutanı Scipio Africanus, bu medeniyetin askeri birlikleri Lejyon ve bu medeniyeti seçtiğinizde piyadelerin savunması %5, birliklerin ilerleme hızı %10, gıda toplama hızınızda %10 artacaktır.

 

Almanya Medeniyeti

Almanya medeniyetinin komutanı Hermann, bu medeniyetin askeri birlikleri Töton Şövalyeleri ve bu medeniyeti seçtiğinizde süvari birliklerinin saldırısı %5, eylem puanı yenilenmesi %10 ve asker eğitim hızı %5 artacaktır.

 

İngiltere Medeniyeti

İngiltere medeniyetinin komutanı Boudica, İngiltere medeniyetinin askeri birlikleri Uzun Okçular ve İngiltere medeniyetini seçtiğinizde odun toplama hızı %10, okçu saldırısı %5 ve müttefik garnizon kapasitesini %20 arttırır.

 

Fransa Medeniyeti

Fransa medeniyetinin komutanı Jeanne d’Arc, Fransa medeniyetinin askeri birlikleri Balta Fırlatıcıları ve Fransa medeniyetini seçtiğinizde orduları sağlığı %2, hastane iyileştirme hızı %10 ve toplama hızı %10 artar.

 

İspanya Medeniyeti

İspanya medeniyetinin komutanı Pelagius, İspanya medeniyetinin askeri birlikleri İstilacılar ve İspanya medeniyetini seçtiğinizde süvarilerin savunması %5, ordu taşıma kapasitesi %10 ve altın toplama hızı %10 artar.

 

Çin Medeniyeti

Çin medeniyetinin komutanı Sun Tzu, Çin medeniyetinin askeri birlikleri Chu-Ko-Nu, Çin medeniyetini seçtiğinizde kaynak üretimi %10, inşaat yapımı %2, ordu savunması %2 artar.

 

Japonya Medeniyeti

Japonya medeniyetinin komutanı Kusunoki Masashige, Japonya medeniyetinin askeri birlikleri Samuray, Japonya medeniyetini seçtiğinizde ordu saldırısı %2, casus ilerlemesi %30 ve eğitim kapasitesi %5 artar.

 

Kore Medeniyeti

Kore medeniyetinin komutanı Eulji Mundeok, Kore medeniyetinin askeri birlikleri Hwarang, Kore medeniyetini seçtiğinizde araştırmalar %2, okçuların savunması %5 ve hastane kapasitesi %10 artar.

 

Arap Medeniyeti

Arap medeniyetinin komutanı Baybars, Arap medeniyetinin askeri birlikleri Memlükler, Arap medeniyetini seçtiğinizde %5 süvari saldırısı, Barbarlara ve tarafsız birimlere %10 saldırı ve %5 toplanan kıta hasarı artar.

 

Osmanlı Medeniyeti

Osmanlı medeniyetinin komutanı I. Osman, Osmanlı medeniyetinin askeri birlikleri Yeniçeri ve Osmanlı medeniyetini seçtiğinizde %5 okçu sağlığı, %5 intikal hızı ve %5 beceri hasarı artar.

 

Bizans Medeniyeti

Bizans medeniyetinin komutanı Belisarius, Bizans medeniyetinin askeri birlikleri Kuşatma Silahı ve Bizans medeniyetini seçtiğinizde %5 süvari sağlığı, %15 hastane kapasitesi ve %10 taş toplama hızı artar.