Football Manager 2021 Sistem Gereksinimleri

Dünya çapında en çok oynanan oyun hiç kuşkusuz futboldur. Kadın erkek genç yaşlı demeden birçok insan futbola ilgi duyar. Sporla alakalı en çok yatırım futbol üzerinden yapılır ve en büyük organizasyonlar yine futbolu aittir. Hal böyle olunca insanların futbola olan bu büyük ilgisi teknolojinin getirdiği bilgisayar ve telefon oyunlarına da yansımıştır.

Bilgisayar oyunlarında telefonlarda ve oyun konsollarında futbolla alakalı birçok oyun bulunur. Geniş çaplı ya da çok daha basit, ücretli ve ücretsiz birçok futbol oyunu vardır. Oyunların çoğu ekran başında futbol oynamak üzerine kuruludur. Fakat bir oyun benzerlerinden çok daha farklı bir yapıya sahiptir. Üreticisi olan yazılım firması tarafından sadece futbol oyunu şeklinde tasarlanmayan bu oyun Football Manager 2021 oyunudur.

Football Manager Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır

Çoğu futbol oyununda bilgisayarlarda ya da konsollarda oyuncular hazırda var olan takımları seçerek tek kişi bilgisayara karşı tek kişi online başka bir oyuncuya karşı ya da 2 kişi normal Futbol oyunu oynar. Fakat Football Manager oyununda sistem çok daha farklıdır.

Seviye atlamalarla ilerleyen bu oyunda esas olay taktik kurmaktır. Oyuncu bu oyunda kadro oluşturur futbol oyunundaki her alan için en uygun fiyatlı en uygun futbolcuyu seçer ve bu futbolcuları takım haline getirir.

Gerçek teknik direktörlerin yaptığı gibi takımı bireysellikten takım haline getirmeye uğraşır. Uyumlu bir takım ve sürekli genişlemesi gereken bir kadro oluşturulması gerekir.

Çok basit gibi görünse de oyunun mantığını kavramış çoğu oyuncu oyunu iyi seviyelere getirebilmek için seneler boyu çalışır. Antrenman yaptığı yer, takımdaki oyuncuların giydiği kramponlar ve formalar sahanın temizliği ve düzenliliği gibi birçok unsur oyunda göz önüne alınması gereken ve üzerine düzenlemeler yapılması gereken detaylardır.

Football Manager Oyunu İle Tüm Dikkat Eksikliğinizden Kurtulun

Football Manager oyunu diğer oyunların aksine sadece zaman geçirmek amaçlı yaratılmış bir oyun değildir. Dikkat dağınıklığı olan kişilere özellikle tavsiye edilen bir oyundur. Football Manager oyunu sayesinde ufak detayları göremeyen kişiler resmin bütününe hâkim olabilecek kişiler haline gelir.

Birçok açıdan her detayı mükemmel bir şekilde görmenizi sağlayan oyun, aynı zamanda Sürekli gelen güncellemeler ile asla sıkılmadan oyuncusunun kaliteli vakit geçirmesini sağlar.

Oyuncuların Football Manager oynarken gözden kaçırılmaması gereken büyük bir detay vardır. Football Manager arada bir girilerek öylesine oynanan oyunlardan biri olmamalıdır. Zaten içeriği açısından oyuncuların sürekli girip takip etmesini istetecektir.

Oyuncuların bu oyun oynarken konsantre olması ve saha oyuncu takım yedek oyuncular forma ve ayakkabılar ve bunlara benzer birçok detayın sürekli göz önünde bulundurulması gerekir.

Football Manager Hangi Cihazlarla Oynanabilir

Football Manager oyunu Xbox PlayStation ve bilgisayarlarda oynanabilen bir oyundur. Bu cihazların her biri için farklı bir teknik özellik gerektiren farklı Oyun şeklinde piyasaya sürülmüştür. Bilgisayarlar Xbox ve PlayStation a göre daha yaygın bir kullanım alanına sahip olduğundan Genellikle bu oyun da bilgisayarlar üzerinden oynanır.

Her evde teknik özellikleri mükemmele yakın bilgisayarlar mevcut olmadığından oyun kurucuları oyunu çok daha basit teknik özelliklere sahip bilgisayarların da çalıştıracağı şekilde küçültmeyi başarmışlardır. Windows 7 ve sonraki sistemlere sahip 64bit hızında 4 GB ve Yukarısı RAM’a sahip tüm bilgisayarlar Football Manager oyununu Çalıştırabilmektedir.

İyi bir görüntü için İntel GMA ya da GEFORCE 9600M tarzı ekran kartına sahip bilgisayarlar kullanılabilir. Aşağısı modellerde de oyun çalışır fakat görüntü kalitesi biraz daha düşük olacaktır.