En iyi Gamer Nickleri 2021

Teknoloji dünyasının en büyük eğlencelerinden biri günümüzde hiç şüphesiz oyun oynamaktır. Dünya üzerinde milyonlarca insan her gün binlerce farklı oyun üzerinden kendilerine yepyeni bir dünya kurar.

Oyun merakının gün geçtikçe arttığı şu günlerde kişilerin en çok zaman harcadığı şeylerden biri kendilerine uygun bir nick bulabilmektir. Uygun nick bulmak çoğu oyuncu için tahmin edilenden çok daha zordur.

Oyun Oynamanın Kişiler Üzerindeki Etkileri

Yeni bir hobi edinmek için hem çok büyük zamanlar hem de çok büyük paralar harcanır. Yaşadığımız dönemde her evde bir bilgisayar bulunması ve herkesin elinde akıllı cep telefonlarının olması insanları hobi edinme konusunda büyük bir avantaj sağlar. İnsanlar bu teknoloji ürünleri sayesinde birçok oyun indirip boş vakitlerini eğlenceli bir hale çevirebilmektedir.

Telefon ve bilgisayarlara indirilen oyunlarla kişiler eğlenirken aynı zamanda kişisel gelişimlerine katkıda bulunurlar. Dikkat dağınıklığı gibi sorunları en aza indirgeyen bilgisayar oyunları aynı zamanda kişilerin bazı motor becerilerini geliştirir. Bazı oyunlar analitik düşünce ve hızlı hareket etme gibi özellikleri geliştirerek oyunculara büyük fayda sağlar. Zamanın dikkatli kullanılması şartı ile oyun oynamak kişilerdeki gelişime katkıda bulunur.

Nick Nedir ve Nasıl Seçilmelidir

Bir oyuna başlayan Her yeni oyuncu için en önemli şey o oyunda en iyilerden biri olabilmektir. İyi bir Oyuncu olabilmek için en baştan çok iyi başlamak gerekir. Oyunu iyi anlamak oyunun temel kurallarından biridir.

Oyunun amacı Tüm detayları ile oyuna başlanılmadan öğrenilmiş olmalıdır. Oyun karakterleri, esas misyon gibi durumlar oyuna başlamadan önce oyuncu tarafından öğrenildiğinde, oyuncunun oyunu oynarken çok daha büyük Verim ile oynadığı gözlemlenir.

Oyun mantığını anlamayan oyuncuların İlerleyen dönemlerde yaşadıkları en büyük problemlerden biri uygun bir nick seçmemiş olmalarıdır. Nick oyuncuların kendi oyunlarını kurarken kendilerine seçtiği isimdir. Her ne kadar basit bir şey gibi görünse de aslında oyuncunun iyi bir nick seçmesi oyuncu açısından çok faydalıdır.

Bazı oyunlarda seçilen nickler daha sonradan değiştirilemez. Değiştirilmek istendiğinde çok büyük maliyetlere sebep olabilir. Ayrıca online oynanan oyunlarda belirli bir süre önce oyun başlamış olan kişinin belli bir oyun arkadaş çevresi olacaktır. Kişi seçtiğin nick ile oyun çevresi tarafından tanınır. Bu gibi sebeplerden ötürü nick en baştan iyi seçilmelidir

Oyunlara Göre Nick Seçimi

Nick seçimi yaparken oyuncuların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi oyuncunun hangi oyunu oynadığıdır. Seçilen nick oynanan oyunun amacı seviyeleri ve oyun karakterleri ile kişinin kendi karakteri arasında oranlı ve dengeli olmalıdır aynı zamanda kişilerin oyun oynarken genellikle hangi karaktere yöneleceği belirlenmesi gereken detaylar arasındadır.

Sadece havalı ya da sert görünmek amacıyla seçilmiş olan nick uygun olmayan oyunlarda kullanıldığında oyuncuyu komik duruma düşürebilir. Bu nedenle Nick seçimi yaparken dikkat edilmelidir.

2021 En İyi Nickleri

Bir oyuna başlanmadan önce seçilen nick kaç kişi tarafından kullanılıyor oluşuna dikkat edilmelidir. Oyuncular bazı nicklere çok büyük hayranlık duyduklarından o nicki kullanabilmek için yanına bazı noktalama işaretleri ya da rakamlar getirerek kendilerine has bir hale getirmeye çalışır fakat pek başarılı olamaz.

Bunun yerine kişilerin kendi karakteristik özelliklerini düşünerek farklı bir nick seçmeleri faydalı olur. Örneğin son bir yıl içinde en farklı ve en popüler gamer nickleri arasında FLAK, Platoon gibi nickler vardır. FLAK  uçaksavar anlamına gelen bir nick olup fazla benzeri yoktur. Platoon nicki müfreze anlamına gelir.

Ayrıca son birkaç ay içerisinde kullanılan en iyi diğer nicklerden bazıları Genghis, Napoleon, Jungle Man, Alien, Howitzer gibi nicklerdir.

 • Bomber: Bombacı
 • Shield: Kalkan
 • Rooster: Horoz
 • Scarecrow: Korkuluk
 • Mr. Magoo: Bay Magoo
 • Blackbeard: Kara Sakal
 • Panther: Panter
 • Wizard: Sihirbaz
 • Darth Vader
 • Alien: Uzaylı
 • Jungle Man: Orman Adamı